برگزیدگان جایزه دکتر مجتبه همراهیی معرفی می‌شوند

۲۳ دی ۱۳۹۶ کتاب

 

 

تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰

 

 

برگزیدگان هفتمین دوره جایزه دکتر فتح‌الله مجتبه همراهیی سه‌شنبه ۲۶ دی در مرکز فرهنگی شهر کتاب معرفی و تقدیر می‌شوند.

برگزیدگان جایزه دکتر مجتبه همراهیی معرفی می‌شوند

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (رمزینه کتاب) مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان هفتمین دوره جایزه دکتر فتح‌الله مجتبه همراهیی روز سه‌شنبه ۲۶ دی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

جایزه دکتر فتح‌الله مجتبه همراهیی، جایزه‌ای هست که به برترین پایان‌نامهٔ دکتری در رشته‌های زبه همراهن و ادبیات فارسی، ادیان و عرفان اهدا می‌شود. این جایزه به همراه هدف ارزیابی کیفی رساله‌های دانشجویان مقطع دکتری، شناسایی آسیب‌ها در این حوزه، کمک به رفع آن‌ها و ایجاد بستری مناسب برای ارتقای سطح کیفی رساله‌ها تدارک دیده شده هست. اولین دوره اعطای این جایزه در آذرماه سال ۱۳۹۰ برگزار شده هست. پایان‌نامه برگزیده پس از بررسی هیئت داوران، متشکل از برجسته‌ترین هستادان رشته‌های ادیان و عرفان و زبه همراهن و ادبیات فارسی، برای دریافت جایزه معرفی شده و علاوه بر دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی، امکان نشر رساله‌شان در انتشارات هرمس فراهم می‌شود.

در این برنامه، سه پایان نامه برگزیده و تشویقی در حوزه‌های علوم انسانی و ادبیات، به همراه حضور اصحاب فرهنگ و اندیشه معرفی و مولفان آن‌ها مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

همچنین در این مراسم سه کتاب «سنت تصحیح متن در ایران پس از اسلام» نوشته‌ مجتبی مجرد، «بلاغت ساختارهای نحوی در تاریخ بیهقی» نوشته‌ لیلا سیدقاسم و «گفتار و کردار امام علی(ع) در مفاهیم عرفانی تا سده‌ پنجم» نوشته‌ زهرا ابراهیمی که در سال‌های گذشته برگزیده‌ جایزه‌ دکتر مجتبه همراهیی بوده‌اند، رونمایی می‌شوند.

این برنامه روز سه‌شنبه ۲۶ دی از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابه همراهن شهید بهشتی، خیابه همراهن شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم