به همراهید نگاه ویژه‌تری به تشخیص بیماری‌ها در تالیف کتاب‌های پزشکی داشت

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ کتاب

 

برگزیده کتاب سال در گفت‌وگو به همراه رمزینه کتاب:

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۵

 

 

پرویز واحدی مولف کتاب«طب تنفس» دربه همراهره هدف اصلی خود از تالیف کتابش گفت: در کتاب«طب تنفس» از پرداختن به روش‌های درمانی پرهیز کرده‌ام و به همراه نگاه ویژه‌تری به تشخیص بیماری‌های تنفسی در این کتاب پرداخته‌ام.

به همراهید نگاه ویژه‌تری به تشخیص بیماری‌ها در تالیف کتاب‌های پزشکی داشت

 

پرویز واحدی مولف کتاب«طب تنفس» و برگزیده سی‌ و پنجمین جایزه کتاب سال در گفت‌وگو به همراه خبرگزاری کتاب ایران(رمزینه کتاب) دربه همراهره ویژگی اصلی کتاب«طب تنفس» گفت: به همراه توجه به اینکه علم پزشکی روز به روز در حال تحول و تغییر هست، اما روش‌های درمانی ثابت هست به همین دلیل تصمیم به تالیف کتابی گرفتم تا پزشکان و جامعه پزشکی بتوانند به همراه هستفاده از آن در روند تشخیص بیماری‌ها اطلاعات جامع‌تر و کامل‌تری را کسب کنند.

واحدی گفت: «طب تنفس» کتابی هست که راه‌های تشخیص بیماری‌های تنفسی را به تفصیل بیان می‌کند و من در روند تالیف این کتاب از منابع و رفرنس‌های معتبری بهره برده‌ام؛ به طوریکه تمام محتوای آن مطابق به همراه علم روز هست.

این پزشک متخصص یادآور شد: از سال‌ها پیش مجموعه‌ای از کتاب‌های پزشکی که دربه همراهره تشخیص بیماری‌ها بود را تالیف کرده‌ام. «طب تنفس» سری چهارم مجموعه(دایره‌المعارف علائم و نشانه‌ها در طب به همراهلینی) هست.

وی افزود: تالیف کتاب«طب تنفس» از شش سال پیش آغاز شد و تصاویر کاملا رنگی و واضح از انواع بیماری‌های تنفسی در کتاب چاپ شده هست.

به گفته واحدی کتاب«طب تنفس» در دو جلد و هر جلد آن در ۱۲۰۰ صفحه منتشر شده هست.


 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون مشابه این کتاب که منوط به تشخیص بیماری‌های تنفسی به همراهشد منتشر شده هست یا خیر گفت: معدود کتاب‌هایی دربه همراهره درمان و روش‌های بیماری‌های تنفسی در ایران منتشر شده هست؛ اما اینکه کتابی فارغ از درمان منحصرا به تشخیص و روش‌های تشخیصی بیماری‌های تنفسی بپردازند، منتشر نشده بود و همین عامل به همراهعث شد تا در تالیف این کتاب به همراه نگاه ویژه‌تری تشخیص بیماری‌های تنفسی را مدنظر قرار دهم.

واحدی در انتها گفت: در طول چاپ و انتشار کتاب بسیار اذیت شدم حق تالیف چندانی دریافت نکرده‌ام؛ همچنین بنابر هدفی که از تالیف این کتاب داشتم هیچ اقدامی برای شرکت در جایزه کتاب سال نکردم اما همکاران و دوستانم به همراه خواندن آن زحمت شرکت در مسابقه را کشیدند و امیدوارم تالیف کتاب‌های پزشکی در ایران افزایش یابد.

از دیگر آثار پرویز واحدی

بیماری‌های دستگاه تنفس(دایره‌المعارف علائم و نشانه‌ها در طب به همراهلینی)، (۱۳۹۲)

اورولوژی(دایره‌المعارف علائم و نشانه‌ها در طب به همراهلینی)، (۱۳۸۹)

نفرولوژی(دایره‌المعارف علائم و نشانه‌ها در طب به همراهلینی)، (۱۳۸۷)

تنگی نفس(دایره‌المعارف علائم و نشانه‌ها در طب به همراهلینی)، (۱۳۷۷)

بیماری‌های خون(دایره‌المعارف علائم و نشانه‌ها در طب به همراهلینی)، (۱۳۷۶)

بیماری‌های دستگاه تنفس در دو جلد، (۱۳۶۳)

فیزیوپاتولوژی ریه، (۱۳۴۹)

بیماری‌های قلب و عروق و گوارش، (در دست تالیف)

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم