دانلود کتاب ابر پاییزی – رسول نیمروزی

۲۳ آبان ۱۳۹۶ کتاب

معرفی کتاب ابر پاییزی

کتاب ابر پاییزی اثر رسول نیمروزی به تفسیر و تأویل پیش‌گویی‌ها براساس روش تأویل هرمنیوتیکی، بیش از هر زمان پرده از واقعیات و مفاهیم مورد نظر نوستر آداموس برمی‌دارد و قرابت آن برداشت‌ها را به همراه دریافت‌های منبعث از روایات دینی و اسلامی نشان می‌دهد؛ وجه مهمی که مغفول مانده هست.

نام «نوستر آداموس» و پیش‌گویی‌هایش در ایران شناخته شده هست؛ به ویژه برای کسانی که مبه همراهحث «موعودگرایانه» را دنبه همراهل می‌کنند. رویکرد غرب مسیحی به موضوع آخرالزمان و گفت‌وگو از «آرماگدون» در طی سی سال اخیر بیش از هر زمان این نام و آثار هنری ساخته شده براساس پیش‌گویی‌های نوستر آداموس را بر سر زبه همراهن‌ها انداخته هست. سوء برداشت‌ها از سویی و سوءهستفاده‌ها از دیگر سو مجال بررسی دقیق این اثر را فراهم نیاورده هست.

میدان علم هرمنیوتیک به طوری که امروزه مطرح هست، حداقل شش حوزهٔ تفکر را در بر می‌گیرد. این کلمه بر علم تأویل دلالت دارد و به ویژه این علم به اصول تفسیر متون تاریخی چون متن کلاسیک پیش‌گویی‌های «نوسترآداموس» می‌پردازد؛ چرا که هر متن و دست نوشته‌ای بسیار تأویل‌پذیر هست.

در این کتاب نیز سعی در تأویل متن اصلی نوستر آداموس در به همراهب ظهور «حضرت مهدی موعود»(عج) و مقایسهٔ آن به همراه متون اصیل اسلامی داریم و مؤلف به هیچ وجه در این راه خود را بری از خطا و اشتبه همراهه نمی‌داند و امیدوار هست که دانشمندان، علماء و فلاسفهٔ اسلامی نیز نظریات خود را در این به همراهره به صراحت عنوان نمایند و نگارنده را از ارائهٔ پیشنهادها و بیان احیاناً اشکال‌های وارد، محروم نسازند.

در این کتاب علاوه بر نظریهٔ هرمنیوتیکی که حوزه‌هایی چون: تفسیر کتاب مقدس، روش‌شناسی عام لغوی، علم درک زبه همراهن مبه همراهنی روش شناختی علوم انسانی و پدیدارشناسی اندیشه را شامل می‌شود، از نظریهٔ زبه همراهن شناختی کنترهستیو یا علم تحلیل مقابله‌ای نیز هستفاده شده هست؛ چرا که در تأویلات به کارگیری و هستفاده از این روش بسیار لازم و ضروری هست.

ادامه

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم