دانلود کتاب انقلاب کبیر فرانسه

۲۳ دی ۱۳۹۶ کتاب

آکادمی زبه همراهن صمیمی

دوره رایگان مشاوره کنکور و انگیزش تحصیلی

انقلاب کبیر فرانسه

در کتاب «انقلاب کبیر فرانسه» اثر «ویلیام دویل» دربه همراهره‌ی تأثیر این واقعه‌ی مهم تاریخی در ساختارهای کهن فرهنگی، سازمانی و اجتماعی در فرانسه می‌خوانیم.

آقای دویل تصاویری از انقلاب فرانسه را به مدد آثار دیکنز، تولستوی و اورزی به خواننده نشان می‌دهد و می‌گوید هنوز مردم به همراه میراث انقلاب فرانسه زندگی می‌کنند.

«تیم بلنینگ»، که یکی از هستادان دانش‌گاه کمبریج هست، دربه همراهره‌ی کتاب آقای دویل گفته هست: «تلفیقی درخشان از روایت دهستان وار و تحلیل؛ این کتاب هستادانه، بهترین متنی هست که تا به حال به هر زبه همراهنی دربه همراهره‌ی انقلاب کبیر فرانسه نوشته شده هست.»
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم؛

«کشورهای انگلیسی‌زبه همراهن جهان اما از تمام آن‌چه در فرانسه رخ می‌داد، بی‌خبر بودند. آخرین انقلاب‌های آنان، به جز ایرلند، پیش از سال ۱۷۸۹ رخ داده بودند و حتی هم‌عصران انگلیسی‌زبه همراهن که به همراه انقلابیون فرانسه هم‌دردی می‌کردند، آن‌ها را در تلاش برای رسیدن به نوعی آزادی می‌دیدند که در سال ۱۶۸۸ در انگلستان یا در سال ۱۷۷۶ در آمریکا ادعا شده بود؛ گرچه هم‌دردی‌هایی از این دست هم در اقلیت بودند. قالب بیش‌تر عکس‌العمل‌های انگلیسی‌زبه همراهن‌ها در برابر انقلاب فرانسه در سال ۱۷۹۰ یعنی چند سال پیش از ” بدترین بی‌عدالتی ” انقلاب، ریخته شد؛ آن هم به همراه انتشار کتاب ” به همراهزتاب‌های انقلاب فرانسه ” اثر ادوموند برک. او که از ادعاهای اصلاح‌طلبه همراهن فرانسه به خشم آمده بود، بیان کرد فرانسوی‌ها تنها در حال دنبه همراهله‌روی از اعمال انقلاب ” پرشکوه ” بریتانیایی‌ها در سال ۱۶۸۸ یا شورشیان آمریکانی‌اند که خود برک در سال‌های ۱۷۷۰ از آن‌ها حمایت کرده بود. برک معتقد بود انقلاب فرانسه، رخدادی کاملاً متفاوت و جدید هست. انقلاب‌های قدیمی‌تر در جهان انگلیسی‌زبه همراهن‌ها به دنبه همراهل راهی برای حفظ میراث آزادی …..»

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی رمزینه کتاب را ببینید.

» رمزینه کتابهای مرتبط:
Chronicle of the Popes – part.2
پیش به سوی شرق ( جلد ۱)
تاریخ عثمانی – جلد پنجم: اوضاع امپراتوری از اواسط قرن شانزدهم تا آخر قرن هفتم ترکیه

نسخه ها

حجم: ۸ مگابه همراهیت

دریافت ها: ۲۹۷۳

تعداد صفحات: ۱۶۷درج دیدگاه مختص اعضا هست! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم