دانلود کتاب بنیاد فلسفه سیاسی در ایران

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ کتاب

Hiweb
بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

بنیاد فلسفه سیاسی در ایران

در این تحقیق که مربوط به دوره سوم تحول فلسفه ی سیاسی در ایران هست و به همراه عصر مشروطیت آغاز می شود در بخش اول به معرفی اجمالی کتاب ها و رساله های مستقل سیاسی پرداخته شده هست.

در بخش دوم به بحث و بررسی دربه همراهره فلسفه اجتماعی و سیاسی و افکار نویسندگان تعدادی از کتاب ها و رساله های دهه اول مشروطیت اختصاص یافته و نکات، موضوعات و اندیشه های نویسندگان چند کتاب ارزشمند در طرح کلی به بحث گذاشته شده هست.

در فصل اول بخش سوم، روش شناسی (متدولوژی) منابع مستقل سیاسی بررسی شده و در فصل بعد به بحث و بررسی فلسفه تاریخ و جایگاه انسان در جامعه سیاسی و سرنوشت فردی و جمعی او از دیدگاه متون سیاسی عصر مشروطیت توجه شده و انعکاس اراده، امید و اختیار و همچنین تفسیر مثبت از سرنوشت و تقدیر مورد ارزیابی قرار گرفته ، علل عظمت و انحطاط ملل و همچنین تفسیر حماسی و تصویری پر تحرک از روحیات ایرانیان آورده شده هست.

نویسنده معتقد هست آنچه از بررسی چهار قسمت (منابع، روش شناسی، فلسفه تاریخ و ساخت اندیشه های سیاسی) بدست می آید مقطعی مهم و اساسی را نشان می دهد، دوره ی متحولی که می توان آن را سر فصل عصر جدیدی در فکر سیاسی ایرانیان دانست.عصری که بسیاری از عناصر آن، روح حاکم بر حیات فکری – سیاسی دهه های اخیر ایران بوده هست.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی رمزینه کتاب را ببینید.

» رمزینه کتابهای مرتبط:
مبه همراهحث فرهنگی عصر ناصری
دارالفنون تبریز
کشف حجاب

نسخه ها

حجم: ۱۵ مگابه همراهیت

دریافت ها: ۸۱

تعداد صفحات: ۵۲۶درج دیدگاه مختص اعضا هست! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم