دانلود کتاب به همراهزگشت شاه – جلد سوم اربه همراهب حلقه‌ها – جان رونالد روئل تالکین

۲۰ مهر ۱۳۹۶ کتاب

معرفی کتاب به همراهزگشت شاه – جلد سوم اربه همراهب حلقه‌ها

کتاب به همراهزگشت شاه اثر جان رونالد روئل تالکین، ترجمۀ بخش سوم اربه همراهب حلقه‌ها هست. از زمان نگارش کتاب تاکنون اربه همراهب حلقه‌ها به همراهرها تجدید چاپ شده و به زبه همراهن‌های زیادی ترجمه شده هست. کتاب اربه همراهب‌حلقه‌ها یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های ادبیات در قرن ۲۱ به شمار می‌رود.

اربه همراهب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی هست. این مجموعه دهستان ادامهٔ اثر پیشین تالکین به همراه نام هابیت هست که در همین ژانر نوشته شده بود. تالکین این مجموعه را پس از دوازده سال کار، در طى سال‌هاى ۱۹۵۴ تا ۱۹۵۶ منتشر کرد و براى او شهرتى جهانى به ارمغان آورد.

به همراهزگشت شاه سومین و آخرین مجلد و نقطه اوج اربه همراهب حلقه‌ههست که به جنگ حلقه‌ و حوادث پس از آن می‌پردازد. موردور آماده بزرگ‌ترین حمله به گوندور، پادشاهی انسان‌ها در سرزمین میانه هست، پادشاهی که سال‌ههست به دست “کارگزاران” افتاده هست، اما اکنون شاه گوندور در میان یاران حلقه به سوی گوندور قدم بر‌می‌دارد. کتاب پنجم شرح این وقایع هست و در آخرین کتاب و کتاب ششم بخش‌های پایانی سفر یاران برای نابودی حلقه روایت می‌شود و به همراه تاج‌گذاری شاه آراگون و آغاز دوران چهارم سرزمین میانه، سه دوران از ماجراهای تلخ و شیرین سرزمین میانه پایان می‌پذیرد.

در ۳ ژانویه سال ۱۸۹۲ در بلوم‌فونتین آفریقای جنوبی، جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) به دنیا آمد. ما این نویسنده بزرگ را به خاطر رمان‌های مشهور هابیت‌ها و اربه همراهب حلقه‌های او و نیز در سال‌های اخیر به خاطر اقتبه همراهس‌های موفق سینمایی از آثارش می‌‌شناسیم.

تالکین علاوه بر کتاب‌های یادشده که معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند، آثار دهستانی دیگری به نام‌های سیلماریلیون، ماجراهی تام به همراهمبه همراهدیل و می‌رود راه پیوسته تا آن‌سو و کتاب دیگری به همراه نام شهرت پس از مرگ در مورد موضوعی که آن‌ها را رشته افسانه (Legendarium) می‌نامید و در اصل یک اسطوره‌شناسی خیالی برای گذشتهٔ دور زمین هست، نوشته‌ هست.

در بخشی از کتاب به همراهزگشت شاه می‌خوانیم:

مرى مانده بود که چه تعداد از سواران آنجا هستند. شمار آنان را در تاریکى فزاینده نمى‌توانست حدس بزند، اما در نظر او به سپاهى بزرگ مى‌مانست متشکل از چندین هزار نفر و وقتى مرى به این سو و آن سو نگاه مى‌کرد، دسته شاه خود را به زیر دیواره سر به فلک کشیده در ضلع شرقى دره رساند؛ و آنجا راه ناگهان شروع به به همراهلا رفتن کرد و مرى شگفت‌زده نگاهى به به همراهلا انداخت. در جاده‌اى پیش مى‌رفتند که قبلاً شبیه آن را هرگز ندیده بود: شاهکار عظیم دست انسان در سال‌هایى وراى دست‌رس ترانه‌ها.

ادامه

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم