دانلود کتاب جانشین

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ کتاب

Hiweb
بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

جانشین
نمایش در اندازه اصلی

غلامحسین ساعدی در نمایشنامه جانشین به وضعیت اجتماعی آن دوره توجه داشته و به همراه سبک و نثر خاص خودش به توصیف آن پرداخته هست.
در نمایشنامه جانشین، سه‌ شخصیت به همراه نام‌های «مرد اول»، «مرد دوم» و «مرد سوم» دارد که در ابتدای نمایشنامه جلوی در نیمه‌به همراهز تاریک‌خانه‌ای ایستاده‌ و دور خود می‌چرخند و می‌خندند: «مرد اول، مرد دوم و مرد سوم جلوی در نیمه‌به همراهز تاریک‌خانه ایستاده‌اند و به شدت می‌خندند، در خود می‌پیچند و دور خود می‌چرخند. از شدت خنده نفس‌شان بند می‌آید، آرام می‌گیرند، نفس تازه می‌کنند، شلیک خنده دیگری راه می‌افتد. به شانه همدیگر می‌زنند، همدیگر را هل می‌دهند، می‌خندند و دوبه همراهره می‌خندند. مرد اول خنده‌های عصبی دارد، روی زمین می‌غلتد و پاهایش را در هوا تکان می‌دهد و بلند می‌شود. لحظه‌ای آرام می‌گیرند، هر سه‌نفر از سه‌جهت به در تاریک‌خانه نزدیک می‌شوند و می‌ایستند. هرکدام حالت به‌خصوصی گرفته‌اند، قیافه‌ها به‌تدریج جدی و جدی‌تر می‌شود. مرد اول یک مرتبه فریاد می‌زند.»

حق تکثیر: انتشارات آگاه-۱۳۵۷

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی رمزینه کتاب را ببینید.

» رمزینه کتابهای مرتبط:
سراب
ارجاع داده شود به آقایان پاتریک و ماتیوس
خانه فراموشان

نسخه ها

حجم: ۲ مگابه همراهیت

دریافت ها: ۱۷۶۰

تعداد صفحات: ۲۵درج دیدگاه مختص اعضا هست! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم