دانلود کتاب جنگ اکتبر ۱۹۷۳: جنگ اعراب و اسرائیل

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ کتاب

Hiweb
بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

جنگ اکتبر 1973: جنگ اعراب و اسرائیل

جنگ اکتبر ۱۹۷۳ در میان جنگهای اعراب و اسرائیل نقطه عطف مهمی به شمار می آید، نشان داد، چنانچه نقشه ای فراگیر به خوبی طراحی و اجرا شود، شکست دادن ارتش اسرائیل آن هم تنها به همراه تکیه بر تدبیر، ایمان و شجاعت نیروهای خودی امکان پذیر هست. در جنگهای پیشین نتیجه نبرد از پیش معلوم بود؛ زیرا دشمن به همراه هستفاده از ضعف ساماندهی و برنامه ریزی نامطلوب اعراب، به آسانی می توانست ارتشهای عرب را شکست دهد. صحت این تفاوت در جنگ ژوئن ۱۹۶۷ به طور آشکاری به اثبه همراهت رسید، به طوری که رسانه های تبلیغاتی صهیونیستی و غربی، ارتش اسرائیل را “ارتش شکست ناپذیر” لقب دادند. جنگ اکتبر ۱۹۷۳ بر آن لقب دروغین خط بطلان کشید.

کتاب حاضر که توسط رئیس ستاد نیروهای مسلح مصر در هنگام جنگ اکتبر ۱۹۷۳ نگاشته شده هست، جنبه های مختلف موضوع جنگ اکتبر را بررسی می کند، نظیر: تمرین ها و آماده سازی رسته های مختلف نیروهای مسلح مصر، موانع سر راه عملیات و چگونگی برطرف کردن آنها، طراحی و اجرای نقشه های عملیاتی، رخنه دشمن از منطقه دفر سوار و شیوه برخورد به همراه آن.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی رمزینه کتاب را ببینید.

» رمزینه کتابهای مرتبط:
ترکستان در تاریخ: نگرشی بر ترکستان در نیمه دوم قرن نوزدهم
دربه همراهره اروگوئه
طبقات (جلد ۵)

نسخه ها

حجم: ۱۸ مگابه همراهیت

دریافت ها: ۵۲۸۶

تعداد صفحات: ۴۰۵درج دیدگاه مختص اعضا هست! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم