دانلود کتاب حضرت نوح (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان – پدرام حکیم زاده

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ کتاب

معرفی کتاب حضرت نوح (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان

در کتاب حضرت نوح (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان اثر پدرام حکیم زاده، به موضوع زندگی حضرت نوح (ع)، ساختن کشتی و سوار کردن حیوانات مختلف در کشتی پرداخته می‌شود.

موضوعات دینی به ویژه موضوع زندگی پیامبران الهی در آثار هنرمندان جهان ارزش ویژه‌ای داشته و دارند. از یک سو در تاریخ هنر نقاشی جهان به ویژه اروپا از قرن دوازدهم تا بیستم میلادی به موضوع پیامبرانی که در کتب دینی بخش‌هایی از زندگی آنان نقل شده پرداخته شده هست.

از سوی دیگر در سرزمین ایران به همراه توجه به رهنمودهای دین اسلام به ویژه قرآن، شاعران به همراه ذوق و قریحه که فرهنگ اسلامی را به خوبی درک کرده‌اند ابعاد مختلف زندگی پیامبران الهی را در آثار خود منعکس کرده‌اند.

حضرت نوح علیه‌السلام اولین پیغمبر اولوالعزم هست که خدای عزوجل او را به همراه کتاب و شریعت فرستاده هست، بنابراین، کتاب او اولین کتاب آسمانی هست. آن جناب نهصد و پنجاه سال مشغول دعوت قوم خود بوده، ولى قوم او جز به هستهزاء و نسبت جنون به او دادن عکس‌العملی از خود نشان ندادند تا آن‌که در آخر از پروردگار خود یاری طلبید.

نوح پس از امر الهی و به همراه تایید و تسدید خداوند، مشغول ساخت کشتی شد و پس از اتمام، امر خدای تعالی مبنی بر نزول عذاب و طوفان سهمگین صادر شد و به جز افرادی که مقدر شده بود، همگی هلاک شدند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم