دانلود کتاب صوتی کروکودیل

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ کتاب


کتاب صوتی کروکودیل اثر فئودور دهستایوفسکی دهستان مردی به نام ایوان و همسرش هست که قبل از سفر به اروپا، برای دیدن کروکودیلی که یک فرد آلمانی در روسیه به نمایش گذاشته هست، می‌روند؛ اما کروکودیل ایوان را می‌بلعد.


کتاب کروکودیل یا در کام تمساح دهستانی کوتاه به همراه درون مایه‌ای تهاجمی علیه وهمناک‌ترین خوهسته‌ی بشر مدرن یعنی حد اعلای پول دوستی هست. بشر امروزی به همراه صرف نظر از تمام ویژگی‌ها و تفاوت‌های رنگی و نژادی و مذهبی و علمی و صنعتی، پای لنگی به نام ثروت و شهرت و شهوت را در ماکزیمم مقدار تاریخی به همراه خود به یدک می‌کشد. دهستایوفسکی نیز مشاهده‌ی گسترش بی حد و مرز این امر مذموم، دست به کار شده و دهستان در کام تمساح را به همراه هوشمندی تمام نوشته هست.


یک انسان که مقام خلافت الهی در روی زمین را دارد و به قول حافظ خودمان به همراهرامانت را بردوش می‌کشد، توسط یک تمساح که برای نمایش و کسب درآمد در یک پاساژ نگه داری می‌شود، بلعیده شده هست. اما دراوج نابه همراهوری صاحب تمساح از پاره کردن شکم این حیوان و در آوردن مرد بیچاره خودداری می‌نماید و تمساح را محل کسب و کار خود می‌نامد. او حتی ادعا می‌کند که اگر شکم حیوانش براثر فشار بترکد، خسارت هنگفتی از خانواده‌ی مرد بلعیده شده خواهد گرفت. جالب تر اینکه دولت، دوستان، همسر و حتی خود مرد بلعیده شده نیز از این وضع خیلی ناراضی نیستند و کار چندانی برای نجات جان انسان در بند نمی‌کنند.


فرد بلعیده شده در کام تمساح همچنان نفس می‌کشد و صد البته فاصله‌ی نسبتا زیادی به همراه مرگ ندارد. لیکن سودای شهرت و کسب درآمد به خاط وضعیت نادر پیش آمده آنچنان او را گیج و اسیر خود کرده که به جای داد و فریاد و هستیفای آزادی، رویاهای مذکور را در سر می‌پروارند و از دوروبر‌ی‌هایش می‌خواهد که به همراه رسانه‌ها در تماس به همراهشند و تا آن جا که می‌توانند از این پدیده پول درآورند. از طرف دیگر گویا دولت هیچ پیش بینی برای مدیریت این بحران نادر ندارد و هیچ کاری از دستش برنمی‌آید و حتی حوصله تفکر در این به همراهب را ندارد. هم‌چنین همسر فرد در بند هم غم در غمخانه راه نمی‌دهد و آسوده و تنها در مجلس رقص و شادی و به همراهل ماسکه شرکت می‌کند!


فئودور دهستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky) نویسنده مشهور و تأثیرگذار اهل روسیه بود. بیشتر دهستان‌های وی سرگذشت مردمی‌ هست عصیان زده، بیمار و روان‌ پریش؛ اما دهستان کروکودیل چند لایه دارد. می‌شود به چشم طنزی سیاسی به آن نگاه کرد و یا دهستانی تخیلی از زندگی مردی که وارد شکم کروکودیل شده و زنده می‌ماند و از آن جا بیانیه سیاسی نیز می‌دهد و قصد تغییر جهان را دارد!


فئودور دهستایوفسکی خالق کتاب‌های جنایت و مکافات، برادران کارامازوف، تسخیر شدگان و… هست. رمان‌هاى دهستایوفسکى سرشار از هیجان بوده و در عین‌حال که رمان هستند، انبه همراهشته از افکار و اندیشه‌اند.

کلمات کلیدی: کتاب صوتی کروکودیل، کتاب صوتی در کام تمساح، دهستان صوتی در کام تمساح، دهستان صوتی کروکودیل، نمایشنامه صوتی کروکودیل، Fyodor Dostoyevsky، نمایشنامه صوتی در کام تمساح، فیودور دهستایوسکی، فیودور دهستایوفسکی، فئودور دهستایفسکی، دانلود دهستان کوتاه صوتی

دانلود کتاب صوتی کروکودیلاین کتاب را از طریق ایمیل به دوستان خود معرفی کرده و به آنها هدیه کنید.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم