دانلود کتاب عکاسی مفهومی (کانسپتچوال آرت)

۲۴ دی ۱۳۹۶ کتاب


در کتاب عکاسی مفهومی (کانسپتچوال آرت) اثر مهدی اورعی سعی شده نکات و روش‌هایی برای گرفتن عکس به صورت مفهومی نوشته شده هست.


عکاسی مفهومی ممکن هست در ابتدا عکاسی از فاجعه و ثبت تصاویر ناخوشایند به نظر برسد، اما واقعیت موضوع چیزی خلاف این نظر هست. مقاله عکاسی مفهومی گاهی اوقات افراد را بیش از حد جذب خود می‌کند. برای عکاسی مفهومی به مهارت‌های فنی زیادی نیاز نیست. برای موفقیت در این سبک عکاسی به هستعاره‌های ذهنی، هستعدادهای هوشمندانه، ایده‌های خلاقانه و نگاهی متفاوت به موضوعات و مشکلات روزمره نیاز دارد. نکته مهم برای خلق تصاویر خاص و موفق مفهومی این هست که به همراهید از روش‌های ترکیب در عکس مفهومی بهترین بهره را برد. عکاسی مفهومی نوعی از عکاسی هست که بیانگر یک ایده می‌به همراهشد.


عکاس به همراه هستفاده از نشانه‌ها در عکاسی مفهومی سعی در انتقال پیامی به مخاطب دارد. از هر نشانه‌ای که هستفاده می‌کند در نهایت ایده به همراهید قابل درک به همراهشد. عکاس در این نوع عکاسی چیز‌های متعددی را در یک کادر جای می‌دهد تا ایده یا مفهوم پشت آن برای بیننده قابل فهم به همراهشد. به همراهید گفت که عکاسی مفهومی جای زیادی برای خلاقیت دارد. عکاسی مفهومی نسبت به سایر شاخه‌های عکاسی دشوار تر بوده و دلیل آن زمان زیادی هست که می‌برد و صبر و حوصله‌ای هست که برای گرفتن یک عکس موفق به همراهید داشت.


عکاسی مفهومی یک نوع عکاسی هست که یک ایده را نشان می‌دهد. عکس‌های تصویری از زمان اختراع رسانه‌ای ساخته شدند. کانسپچوال آرت به معنای هنر مفهومی می‌به همراهشد، هنری که بیان معنی و مفهومی خاص، مهمترین وجه اثر به همراهشد هدف فقط ارائه اندیشه هست، خارج از هر فرم و ساختاری. عکس مفهومی‌یا کانسپچوال به عکسی گفته می‌شود که هدف عکاس از آن، معمولا بیان مفهومی‌خاص به همراه کمک عناصر تصویر هست. عکس مفهومی‌به همراهید بیننده را به تفکر وا دارد و معمولا هدف و پیام بر اساس رای ببیننده هست. این جنبش هنری در عکاسی (هنر مفهومی) در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ اغلب عکاسی را برای اجرای اسناد، مجسمه سازی کوتاه مدت و یا اقدامات درگیر می‌کرد. هنرمندان خود را به عنوان عکاسان توصیف نکرده اند، به عنوان مثال، ادوارد روسچا گفت: “عکاسی فقط یک زمین به همراهزی برای من هست, من عکاس نیستم. امروز این اصطلاح برای توصیف یک روش یا یک ژانر هستفاده می‌شود.


به عنوان یک روش در عکاسی، “مفهوم” پیش‌قدم هست و اگر عکاس خوب اجرا کند و موفق به همراهشد، پیام به اسانی قابل فهم در تصویر هست. این اغلب در تبلیغات و تصویرگری دیده می‌شود که در آن تصویر ممکن هست یک عنوان یا عبه همراهرت فراخوانی را به همراه آن همراه کند برداشت مخاطب از عکس‌های مفهومی‌متفاوت هست. البته یک مشکلی که برای هر عکاس مفهومی‌پیش می‌آید اینست که درک مفاهیم هستفاده شده و حدس زدن معنای آن‌ها برای هر مخاطبی امکان پذیر نبه همراهشد. در نتیجه تلاش جهت درک مفاهیم توسط مخاطب یک چالش مهم برای عکاس مفهومی‌هست. عکاس‌ها می‌خواهند مخاطب نهایت درک ذهنی خودش را از عکس داشته به همراهشد. آن‌ها می‌خواهند مخاطب احساسات زیادی را ایجاد کنند. عکاسی مفهومی‌به عنوان یک ژانر اصطلاح “عکاسی مفهومی” برای توصیف یک ژانر ممکن هست به هستفاده از عکاسی در هنر مفهومی یا عکاسی هنر معاصر اشاره کند. در هر دو مورد این اصطلاح به طور گسترده‌ای مورد هستفاده قرار نمی‌گیرد و یا به طور مداوم هستفاده می‌شود. عکاسان مفهومی کوشش نمی‌کنند که حتما آثارشان زیبه همراه به همراهشد و یا حتی به چشم زیبه همراه بیاید.


عکاسی مفهومی‌ می‌به همراهیستی ساده به همراهشد یا حتی در برخی موارد عمدا زشت ارائه می‌شود تا ایده از خلال تصاویر بیان شود. به نظر می‌رسد که ایده‌های عکاسی مفهومی هرگز به رسمیت شناختن کافی نیستند و در بعضی از رده‌های دیگر بسته بندی می‌شوند و یا به عنوان چیزی فراتر از زندگی روزمره دیده می‌شوند اما در بلندمدت به هیچ وجه مورد توجه قرار نگرفته اند. مطمئنا مهمترین چیز برای عکاسی مفهومی‌انتزاعی هست، اما اولویت برای یک عکس مفهومی، بیان و تأکید بر یک ایده خاص هست. از طریق این ایده‌هایی که تصاویر مفهومی‌به معنی بدست می‌آورند و اصطلاح “مفهومی” را بدست می‌آورند، از طریق آن‌ها هنرمندان احساسات خود، و یا حتی اظهارات سیاسی، و حتی نقد اجتماعی را بیان می‌کنند. آن‌ها ابزاری هستند که مفهوم آن را به روان مخاطب می‌رسانند و به همراه هستفاده از نمادها بصری که یک تصویر مفهومی را به وجود می‌آورند.


اما عکاسی مفهومی‌ همواره چنان واضح نیست که ممکن هست مردم به همراهور داشته به همراهشند. همانطور که یک عکاس مفهومی تماشاگران را تحت تأثیر قرار می‌دهد، او همچنین می‌تواند یک روش ظریف و مبهم تر برای گفتن به دهستان هستفاده کند. شوک ممکن هست حتی بیشتر به همراهشد، اگر از ابتدا مشخص نیست. همانطور که می‌توانید تصور کنید، عکاسی مفهومی‌یک موضوع فریبنده هست و دارای نکات، تکنیک‌ها و روش‌های بیشتری برای گفتن دهستان هست. هیچ هنرمندی در جهان نمی‌تواند در مورد چگونگی انجام کارهای خود به آن‌ها توضیح دهد یا آموزش دهد. یکی از اهداف اصلی هنر این هست که راه رویکرد خودتان را پیدا کنید، این برای عکاسی مفهومی‌ دو برابر می‌شود.

 

کلمات کلیدی: عکاسی، آموزش عکاسی، عکاسی نوین، فتوگرافی، آموزش عکاسی مفهومی، تعریف عکاسی مفهومی، دوربین عکاسی، عکاسی مفهومی در ایران، ایده های جالب برای عکاسی، آموزش کار به همراه دوربین عکاسی، عکس، شغل عکاسی

دانلود کتاب عکاسی مفهومی (کانسپتچوال آرت)این کتاب را از طریق ایمیل به دوستان خود معرفی کرده و به آنها هدیه کنید.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم