دانلود کتاب کابوس‌های تکراری ماهانه – صدف هزاوه

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ کتاب

معرفی کتاب کابوس‌های تکراری ماهانه

کتاب کابوس‌های تکراری ماهانه، به درمان کاربردی سندروم پیش از قاعدگی به همراه رویکرد مبتنی بر پذیرش و تعهد موسوم به ACT اشاره می‌کند. صدف هزاوه به همراه کمک گرفتن از تحصیلات تکمیلی که در رشته روان‌شناسی به همراهلینی داشته، در اینجا یکی از درمان‌های نو ظهور، کاربردی و ساده موج سوم روان‌درمانی را برای خارج شدن از کابوس دردهای ماهانه به همراهنوان به کار بسته هست. 

زندگی آمیخته به همراه درد هست و هر یک از ما وقتی تصمیم می‌گیریم وارد چالش شویم، ممکن هست این چالش دردناک به همراهشد. اما در اطرافمان هستند کسانی که به همراه کسب چند مهارت در زندگی به جای جدال به همراه دردها و جا ماندن از لحظه لحظه‌های زندگی نه تنها اجازه نمی‌دهند این درد هستمرار پیدا کند و به رنج تبدیل شود بلکه در جهت ارزش‌ها و برای نیل به اهداف از آن‌ها هستفاده می‌کنند. خیلی دور نیستند این “اطرافیان” فقط به همراهید نگاهی به آینه انداخت.

وقتی شب‌ها و روزهای زیادی شاهد درد کشیدن زنان در بیمارستان به همراهشید حتماً فکرهای زیادی از ذهنت می‌گذرد. چقدر زن‌ها بدبختند. برای چه به همراهید این همه درد را تحمل کند، وقتی بچه برای شخص دیگری هم هست و هزاران فکر دیگر.

عادت‌های ماهانه را ما به همراهنوان، از سنین بلوغ که معمولاً حدود ۱۰- ۱۴ سالگی هست، تجربه می‌کنیم. کم و بیش در حدود ۵ سال اول بعد از شروع آن، به دلیل آنکه اکثر عادت‌های ماهانه همراه تخمک‌گذاری نیست معمولاً دردی را هم تجربه نمی‌کنیم؛ اما پس از این برهه هست که به همراه همراه شدن تخمک‌گذاری به دوره قاعدگی، درد کلافه کننده نیز به آن اضافه می‌شود. رویداد تکراری که صد البته برای اکثر قریب به‌ اتفاق به همراهنوان خوشایند نیست. 

زنان مبتلا به کابوس‌های ماهانه به دلیل ابتلای به درد مزمنِ پیش از قاعدگی و به‌ هم‌ ریختگی روان‌شناختی در زمان‌های قبل و حین قاعدگی، دارای افکار و به همراهورهای نا کارآمد نسبت به خود و مشکلات محیط پیرامون هستند و لذا کیفیت زندگی‌شان در معرض خطر قرار می‌گیرد. 

خواندن کتاب کابوس‌های تکراری ماهانه به تنهایی نمی‌تواند برای ایجاد تغییرات اساسی در زندگی کافی به همراهشد. از آن جا که به دنبه همراهل زندگی پر به همراهر و ارزشمند هستیم لازم هست تمرین‌های این کتاب را انجام داده و تکرار نماییم. ما هیچ ‌وقت صرفاً به همراه خواندن کتاب موسیقی و آموزش پیانو نمی‌توانیم پیانو بنوازیم و یا به همراه نگاه کردن به به همراهزی فوتبه همراهل، فوتبه همراهلیست نمی‌شویم. همه این موارد به همراه تمرین و ممارست به دست می‌آید. 

به این موضوع نیز توجه کنید که از روش درمانی موجود در کتاب کابوس‌های تکراری ماهانه، نه‌ تنها ما زنان می‌توانیم برای کم شدن درد و رنج کابوس‌های ماهانه هستفاده کنیم؛ بلکه می‌توان در تمام برهه‌های مختلف زندگی به کار برده و به عزیزان خود نیز آموزش دهیم.

فهرست مطالب

مقدمه مؤلف

مقدمه

پیش گفتار

فصل اول: سندروم پیش از قاعدگی چیست؟

چرخه قاعدگی طبیعی

فصل دوم: درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT)

تمرکز بر روی نداشته‌های‌مان آیا کمک‌کننده‌ هست؟

۶ عامل اصلی مشکلات انسان‌ها

تفاوت از زندگی چه می‌خواهیم به همراه در زندگی چه می‌خواهیم؟

در دنیای امروز چه می‌گذرد؟

ذهن آگاهی

افکار

افکار مثبت

حرف آخر

فصل سوم: نقش تغذیه در بهبود علائم

تقدیر و تشکر

فهرست منابع

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم