دانلود کتاب کشش: راهنمایی ضروری برای همه هستارتاپ‌ها – گابریل وینبرگ

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ کتاب

معرفی کتاب کشش: راهنمایی ضروری برای همه هستارتاپ‌ها

کتاب کشش: راهنمایی ضروری برای همه هستارتاپ‌ها نوشته گابریل وینبرگ و جهستین مارس، یکی از کتاب‌هایی هست که تمامی مربیان کسب‌وکارهای نو پا اتفاق نظر دارند که مطالعه آن برای هر هستارتاپی ضروری هست. بزرگترین چالش هستارتاپ‌ها ایجاد کشش برای مشتریان یا کاربران هست که به جذب آن‌ها منتهی می‌شود.

در میکروکتاب کشش (Traction) به بررسی شاخصه‌های مهم برای بررسی و تحلیل کانال‌های ایجاد کشش برای مشتریان می‌پردازیم و در ادامه به معرفی ۱۹ کانال اساسی جذب آن‌ها به همراه مثال‌های متعدد می‌پردازیم.

گابریل وینبرگ (Gabriel winberg)، موسس و مدیر عامل موتور جستجوگر آنلاین “داک‌داک‌گو” هست. در سال ۲۰۰۸ فعالیت خود را آغاز نموده و تا سال ۲۰۱۳ یک میلیارد جستجو را ارائه کرده‌ هست. وی هم‌چنین به عنوان یک سرمایه‌گذار خصوصی فعال شناخته می‌شود. شرکت‌های پخش تلویزیونی مانند سی‌بی‌اس و فاکس او را به ‌عنوان شخصیتی برجسته معرفی نموده‌اند و نشریات معتبری مانند گاردین و واشنگتن‌ پست مطالبی دربه همراهره او نوشته‌اند. گذشته بر این در سال ۲۰۰۶، در تاسیس شرکت اپوبه همراهکس به عنوان مدیر عامل همکاری داشته‌ هست. گابریل وینبرگ از انستیتوی فناوری ماساچوست، یکی از مهم‌ترین مراکز علمی تحقیقاتی در جهان فارغ‌التحصیل شده‌ هست.

جهستین مارس (Justin Mares)، مدیر سابق درآمد و رشد شرکت اکسپشنال هست، یک شرکت نرم‌افزاری‌ که در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت رک‌اسپیس تاسیس شد. پیش از آن دو هستارت‌آپ (شرکت نوپا) دیگر را راه‌اندازی نمود که یکی از آن‌ها به‌ خوبی پیش رفت و دیگری شکست خورد. او نشست‌هایی را در زمینه پیشرفت و رشد در سن‌ فرانسیسکو برگزار می‌کند.

در بخشی از میکروکتاب کشش: راهنمایی ضروری برای همه هستارتاپ‌ها می‌خوانید:

برای تعیین هدف در ایجاد کشش مورد نظر خود، مسیر قطعی خود را تعیین نموده و نقاط عطفی را که در این مسیر شما را به هدف می‌رساند را بر اساس اولویت‌بندی مشخص کنید. به یاد داشته به همراهشید، ایجاد کشش به همراهید نیمی از وقت شما را بگیرد، پس در این جا چگونگی دستیابی به اهداف صحیح کشش را بررسی می‌کنیم:

برای ایجاد کشش یک هدف معنادار و خاص تعیین کنید؛ به عنوان مثال جذب ۱۰۰۰ مشتری یا ۱۰۰ کاربر جدید در هر روز یا ۱ درصد سهم به همراهزار مد نظر. یک هدف چالش بر انگیز نیز مشخص کنید که رسیدن به آن، چشم‌انداز هستارت‌آپ شما را تغییر می‌دهد.

مسیر قطعی خود را برای دستیابی به هدف یا نقطه عطف مورد نظر در راه رسیدن به هدف اصلی را شناسایی کنید. نقاط عطف خود را اولویت‌بندی نمایید. ترتیب و توالی این اولویت‌ها، مسیر قطعی شما را تعیین می‌کند.

تمامی کارهایی که انجام می‌دهید را به همراه آن مسیر قطعی ارزیابی کنید؛ آیا شما را در آن مسیر به جلو می‌راند یا عقب؟ به همه کارکنان خود آن مسیر را آموزش دهید و از آن‌ها بخواهید به خوبی بر روی آن کار کنند.

از مربیانی هستفاده کنید تا به شما آموزش دهند چطور به نحو موثرتری در مسیر خود قدم بردارید.

نسبت به تعصبه همراهت و تمایلات خود آگاه به همراهشید؛ شما به طور طبیعی، یک کانال را نسبت به سایرین ترجیح می‌دهید. برای غلبه بر این تعصبه همراهت، می‌توانید کمک مربیان خود را فهرست کرده و از رویکردی هستفاده کنید که مبتنی بر داده‌هایتان به همراهشد. از این اطلاعات برای تعیین کانال مناسب و کار بر روی آن بهره ببرید.

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟

دربه همراهره کتاب

دربه همراهره نویسندگان

فصل اول: چگونه به ایجاد کشش بیندیشیم؟

برای ایجاد کشش، هدف‌گذاری کنید

همیشه نیمی از زمان‌تان را به راهکارهای ایجاد کشش در کسب و کارتان اختصاص دهید

برای کسب نشانه‌های کشش بیشتر آماده به همراهشید

منتظر اشبه همراهع شدن کانال کشش به همراهشید، به زودی فرا می‌رسد

همیشه برای ایجاد کشش، هدفی داشته به همراهشید تا کارها بر اساس آن هدف پیشرفت ‌کنند

فصل دوم: هدف کشش

فصل سوم: ۵ کانال اولیه

کانال ۱: به همراهزاریابی ویروسی

کانال ۲: روابط عمومی

کانال ۳: روابط عمومی غیرمتعارف

کانال ۴: به همراهزاریابی از طریق موتور جستجو

کانال ۵: تبلیغات نمایشی/ اجتماعی

فصل چهارم: ۵ کانال ثانویه

کانال ۶: تبلیغات آفلاین

کانال ۷: بهینه‌سازی جست‌وجو

کانال ۸: به همراهزاریابی محتوا

کانال ۹: به همراهزاریابی ایمیلی

کانال ۱۰: مهندسی به عنوان به همراهزاریابی

فصل پنجم: ۵ کانال میانی

کانال ۱۱: وبلاگ‌های هدفمند

کانال ۱۲: توسعه کسب و کار

کانال ۱۳: فروش

کانال ۱۴: برنامه‌های وابسته

کانال ۱۶: پلت‌فرم‌های موجود

فصل ششم: ۴ کانال پایانی

کانال ۱۶: نمایشگاه تجاری

کانال ۱۷: رویداد‌های آفلاین

کانال ۱۸: تعاملات گفتاری

کانال ۱۹: ایجاد انجمن

پایان

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم