دانلود کتاب کفش‌فروش پیر – فیل نایت

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ کتاب

معرفی کتاب کفش‌فروش پیر

در کتاب کفش‌فروش پیر، برای اولین به همراهر، بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت نایک (تولید کننده پوشاک و کفش‌های ورزشی) فیل نایت، به روایت سرگذشت محرمانه‌ی این شرکت در روزهای اول که تنها یک بنگاه تجاری نوپای کوچک بود و تبدیل شدن آن به یکی از بزرگترین برندهای نمادین، سرنوشت‌ساز و سودآور می‌پردازد.

یک یادآوری صادقانه و روح‌انگیز از تصویر واقعی مسیر موفقیت در تجارت. این مسیر، سفری هست آشفته، پرمخاطره و نابسمان که مملو از اشتبه همراههات، تلاش‌های بی وقفه و فداکاری‌ههست. در کتاب کفش‌فروش پیر (Shoe Dog: A Memoir By The Crator Of Nike)، نایت مسیری را می‌گشاید که مدیران اندکی این کار را می کنند. فکر نمی کنم نایت بخواهد چیزی را به خواننده آموزش دهد. در عوض، او کار بهتری می کند؛ به همراه صادقانه‌ترین حالت دهستان خویش را نقل می‌کند. این دهستان، بسیار شگفت‌انگیز هست.

کتاب کفش‌فروش پیر جزء بهترین کتاب‌های کسب‌و‌کار به شمار می‌آید و همچنین پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و آمازون هست.

فیل نایت (Philip H Knight) جوان، جستجوگر، تازه فارغ‌التحصیل شده از دانشکده‌ی کسب‌وکار، پنجاه دلار از پدرش قرض می‌گیرد و شرکتی را به همراه یک هدف ساده راه اندازی می‌کند: واردات کفش‌های دو میدانی به همراه کیفیت و ارزان از ژاپن. نایت به همراه فروش کفش‌ها پشت صندوق عقب ماشین پلیموث ولیانت خود، در همان سال اول یعنی ۱۹۶۳، هشت هزار دلار درآمد کسب کرد. امروزه، فروش سالانه نایکی بیش از ۳۰ میلیارد دلار هست. در این عصرِ بنگاه‌های تجاری، شرکت نایکی فیل نایت به همراه نظام پولی طلا برابری می‌کند و آرم این شرکت فراتر از یک لوگو هست. این آرم که نماد وقار و بزرگی هست، یکی از اندک نمادهایی هست که خیلی سریع در گوشه و کنار دنیا شناخته شد.

اما نایت، مرد پشت پرده‌ی این آرم، همیشه معما بوده هست. امروز، نایت در قالب شرح حالی شگفت‌انگیز، بی‌آلایش، بی‌پرده، به همراهمزه و خوش‌ساخت به همراهلاخره دهستانش را نقل می‌کند. همه‌ی ماجرا از یک لحظه‌ی حساس شروع شد. نایتِ بیست و چهار ساله در راه سفر به آسیا، اروپا و آفریقا، در پیکار به همراه سؤالات بزرگِ ذهنش،به این نتیجه می‌‌رسد که مسیر نامتعارف، تنها راه برای اوست. به جای کار برای یک شرکت سهامی، او چیزی را کاملا به همراه دستان خودش می‌سازد؛ چیزی جدید، پویا و متفاوت. نایت بسیاری از خطرات مهلکی را که او در مسیرش به همراه آنها مواجه شده بود، تشریح می‌کند؛ شکست‌های کمرشکن، رقبه همراهی بی‌رحم، بی‌شمار افراد شکاک، کینه توزان و به همراهنکداران متخاصم و همچنین پیروزی‌های شورانگیز و راه فرارهای به همراهریکش. به همراهلاتر از همه، او به روابط سازنده‌ای اشاره می‌کند که قلب و روح نایکی را تشکیل دادند؛ به همراه مربی دو و میدانی سابقش، بیل به همراهورمنِ تندخو و پر‌جذبه، به همراه اولین کارمندانش، گروهی اراذل از وصله‌های ناجور و دانشمندانی که خیلی سریع به گروهِ برادران دیوانه‌ی آرم نایکی تبدیل شدند.

آنها در کنار یکدیگر، به همراه مهار قدرت سحرآمیز رویایی بی‌پروا و عقیده‌ای مشترک در قدرتِ رهایی بخش و دگرگون شونده‌ی ورزش، برند و فرهنگی ساختند که همه چیز را تغییر داد.

ادامه

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم