دانلود کتاب گفت‌وگو به همراه چارلی چاپلین – کوین جی هایس

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ کتاب

معرفی کتاب گفت‌وگو به همراه چارلی چاپلین

در کتاب گفت‌وگو به همراه چارلی چاپلین همراه نوشته‌های کوین جی هایس به همراه شخصیت واقعی چارلی چاپلین، اندیشه‌ها و اعتقادات او آشنا خواهید شد. سر چارلز اسپنسر چاپلین معروف به چارلی چاپلین یکی از مشهورترین به همراهزیگران، کارگردانان و همچنین آهنگساز برجسته هالیوودی‌ست که ۳ به همراهر برنده جایزه اسکار شده هست.

فیلم‌های چارلی چاپلین (Charlie Chaplin) بیشتر کمدی و صامت هستند. چاپلین یکی از محبوب‌ترین و بزرگترین هنرمندان قرن بیستم و تاریخ سینما هست. او هم‌چون شخصیت‌هایی که خلق کرد، ترجیح می‌داد مصاحبه‌کنندگان را به همراه چالشی بزرگ رو‌به‌رو سازد. بیش‌تر اوقات کلام خود را به همراه اشارات و حرکات همراه می‌ساخت و کشف منظور خود را به مصاحبه‌گر که شتابه همراهن در حال نوشتن بود واگذار می‌کرد.

چارلز چاپلین (Charles Chaplin) در مورد کمدی می‌گوید:

در حقیقت، طبیعی‌بودن بزرگ‌ترین لازمه‌ی کمدی هست. کمدی به همراهید واقعیت و طبیعت زندگی را به همراهزتاب دهد. من به طور کامل به رئالیسم اعتقاد دارم. چیزهای واقعی برای مردم خیلی سریع‌تر از امور عجیب و غریب و مضحک پذیرفته می‌شود. می‌توانید این‌طور بگویید که کمدی من زندگی واقعی هست به همراه کم‌ترین پیچ‌وتاب و اغراق، تا بتواند آن‌چه را که ممکن هست در شرایط خاصی وجود داشته به همراهشد، پدید آورد.

مردم حقیقت را می‌خواهند. در قلب انسان، به هر دلیلی، عشق به حقیقت وجود دارد. شما به همراهید در کمدی، حقیقت را به آن‌ها بدهید. به همراهزیگری خودانگیخته و طبیعی از هر ده به همراهر، نه به همراهر به حقیقت دست می‌یابد؛ درحالی‌که کار حساب‌شده و از پیش‌تعیین‌شده، اغلب آن را از دست می‌دهد.

اما برای هرچیزی وقت و جایی وجود دارد. حتا در کمدی بزن/ بکوب یک نوع هنر وجود دارد. اگر شخصی، یک نفر دیگر را به روشی معین و در زمان درست از نظر روان‌شناختی کتک بزند، به همراهمزه و خنده‌دار می‌شود. اگر یک دقیقه زودتر یا دیرتر این کار را بکند، جذابیت کارش را از دست می‌دهد. به همراهید دلیلی برای ایجاد خنده وجود داشته به همراهشد. به کاربستن یک حقه‌ی غیرمنتظره، که از نظر تماشاگر یک پی‌آمد منطقی جلوه کند، می‌تواند او را سر شوق آورد تا به همراه خوش‌حالی به همراهزیگر را تشویق کند.

ادامه

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم