رمزینه کتاب – ​«فرش‌های ترکمن» خواندنی شدند

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ کتاب

 

حسین کمندلو خبر داد:

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰

 

 

کتاب «فرش‌های ترکمن» نوشته النا تزاروا به همراه ترجمه حسین کمندلو از سوی انتشارات دانشگاه سمنان منتشر شد.

حسین کمندلو

 

حسین کمندلو

حسین کمندلو، به خبرگزاری کتاب ایران (رمزینه کتاب)، گفت: کتاب «فرش‌های ترکمن» به همراه عنوان فرعی «شاهکارهایی از هنر دشت‌های وسیع آسیای مرکزی از سدۀ دهم تا سیزدهم هجری در مجموعه هوفمیستر» نوشته النا تزاروا محقق و متخصص برجستۀ آکادمی علوم روسیه هست که به تازگی به همراه ترجمه من از سوی انتشارات دانشگاه سمنان فرصت طبع پیدا کرده هست.

وی افزود: این کتاب در مورد فرش‌هایی هست که پیتر هوفمَیِستر  طی سال‌های متمادی به همراه سختی بسیاری گردآوری ‌کرده هست. به همراه اینکه پیتر هوفمَیِستر در نوشتن مقاله، کتاب و همکاری پژوهشی فعالیت مناسبی داشته هست، اما ایشان گنجینه گرانبهای خود را در اختیار محققی توانمند قرار داده هست تا اثری بدیع و جذاب پدید آید.

کمندلو ادامه داد: انتخاب النا تزاروا توسط پیتر هوفمَیِستر انتخاب کاملا مناسبی بود. به همراه توجه به سابقه محققان روس در زمینه پژوهش در مورد فرش‌های ترکمنی، کتاب حاضر نیز غنای خوبی به خود گرفته و خواندنی شده هست.

«فرش‌های ترکمن: شاهکارهایی از هنر دشت‌های وسیع آسیای مرکزی از سده دهم تا سیزدهم هجری در مجموعه هوفمیستر» به همراه شمارگان ۴۰۰نسخه، در ۳۶۰ صفحه همراه به همراه تصاویر رنگی و بهای ۳۴ هزار تومان از سوی انتشارات دانشگاه سمنان در سال ۱۳۹۷روانه کتابفروشی‌ها شده هست.

حسین کمندلو، هم‌اکنون به عنوان عضو هیات علمی دانشکده هنر دانشگاه سمنان به تدریس و پژوهش اشتغال دارد. از دیگر کتاب‌های منتشر شده او می‌توان به «طرح و نقش در فرش‌های عشایری روستایی خراسان شمالی» و «شاهکارهای فرش‌به همراهفی مشهد در عصر قاجار» اشاره کرد.

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم