«زبه همراهله‌ها چشمک می‌زنند»؛ راهکارهایی برای نظام آرهستگی

۲۳ شهریور ۱۳۹۶ کتاب

 

 

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

 

 

کتاب «زبه همراهله‌ها چشمک می‌زنند» به همراه عنوان فرعی راهکارهایی برای هستقرار بهتر نظام آرهستگی در محیط کار به همراه هستفاده از مدل جدید تعالی نظام آرهستگی منتشر شد.

«زبه همراهله‌ها چشمک می‌زنند»؛ راهکارهایی برای نظام آرهستگی

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (رمزینه کتاب) کتاب «زبه همراهله‌ها چشمک می‌زنند» به همراه عنوان فرعی راهکارهایی برای هستقرار بهتر نظام آرهستگی در محیط کار به همراه هستفاده از مدل جدید تعالی نظام آرهستگی نوشته رضا یاوری منتشر شده هست.

مخاطبه همراهن در کتاب به همراه مبه همراهحثی چون تعریف نظام آرهستگی، اجزای نظام آرهستگی، موانع اجرای نظام آرهستگی، عوامل بیرونی، عوامل درونی، امکانات مورد نیاز برای هستقرار نظام آرهستگی، مدل تعالی سازمانی، تولید ناب، چه کسانی را به همراهید در سیستم نظام آرهستگی به کار گرفت؟، دستاوردهای نظام آرهستگی، نحوه پیاده نظام آرهستگی، ابزارهای ارزیابی نظام آرهستگی و… آشنا می‌شوند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «امروزه رقابت بین سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، صنعتی و خدماتی بسیار تنگاتنگ و حتی بسیار پیچیده شده هست. به همراه توجه به توسعه علم مدیریت و نیز در دسترس بودن اطلاعات در تمامی حوزه‌ها به لطف دنیای دیجیتال، داشتن فکر و ایده‌های نو و متمایز می‌تواند فرصت جدیدی را برای یک سازمان در جهت رسیدن به بهره‌وری بیشتر ایجاد نماید. اما در چنین شرایط حساس و پررقابتی هنوز روش‌هایی وجود دارند که اگرچه رنگ و بوی نو بودن خود را از دست داده‌اند، اما به همراهز هم می‌توانند موثر واقع شوند، چرا که از آن‌ها می‌توان به‌عنوان زیر ساخت‌ نام برد، زیرساخت‌هایی که می‌تواند از اتلاف جلوگیری کند. یکی از این روش‌ها و تکنیک‌های موثر، نظام آرهستگی (s5) هست. نظامی که سال‌ها قبل توسط ژاپنی‌ها مطرح شد و به‌سرعت سازمان‌های ژاپنی به همراه بهره‌گیری از این نظام، نتایج فوق‌العاده را به لطف آن به‌دست آوردند، یعنی بهره‌ورتر شدند.

نظامی که اگرچه ساده به نظر می‌آید اما هنوز در بسیاری از سازمان‌ها به‌ویژه در کشورهای در حال توسعه و یا توسعه نیافته هنوز نهادینه نشده هست و به‌همین دلیل به همراهلارفتن هزینه ناشی از اتلاف‌ها، توانایی رقابت را از بسیاری صنایع گرفته‌اند. در کشور ما نیز سال‌ههست که موضوع نظام آرهستگی مطرح شده، اما کمتر سازمانی به‌ویژه سازمان‌های دولتی در نهادینه‌سازی این موضوع ساده، دچار چالش شده‌اند و به همین دلیل پرداختن به این نظام به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های اثرگذار امری واجب به‌نظر می‌رسد.»

به گفته مولف، اگر نگاهی به دلایل عدم توفیق نظام‌های در بعضی از سازمان‌ها بیاندازیم در می‌یابیم علت نهادینه‌نشدن آن‌ها، عجله در پیاده‌سازی و در نتیجه همه‌گیر نشدن آن به دلیل عدم آموزش کافی در همه لایه‌های سازمان هست و البته این آسیب گریبه همراهن‌گیر نظام آرهستگی نیز شده هست و تنها راه‌حل برای رفع این آسیب، داشتن رویکرد دانشی به موضوع هست. یعنی می‌به همراهیست موضوع نظام آرهستگی (s5) را به‌عنوان یک علم در نظر گرفت و در درجه اول اطمینان یافت که کلیه کارکنان متناسب به همراه ماموریت خود آن را به درستی فراگرفته‌اند.

 

شما در این کتاب به همراه فصول مختلفی آشنا می‌شوید که می‌تواند برای شما راهگشار به همراهشد و شما را زودتر به مقصد برساند. در این کتاب، کمتر به تعاریف پرداخته شده و بیشتر به همراه شرح فعالیت‌ها برای شما توضیحاتی ارایه کرده‌ام و برای اینکه مطالب را بهتر یاد بگیرید، نویسنده شما را به وب‌سایت ارجاع داده‌ تا بهتر بتوانید مطالب را فرا بگیرید. شما می‌توانید از مطالب وب‌سایت به‌طور رایگان بهره‌مند شوید و حتی تجربیات خود را برای مولف ارسال کنید تا دیگران نیز از آن‌ها هستفاده کنند و بهتر بتوانند نظام آرهستگی را در سازمان و یا هرجایی که مدنظر دارند اجرا کنند.

همچنین شما در این کتاب به همراه تعاریف نظام آرهستگی و موانع اجرای آن آشنا می‌شوید در فصول بعد، به همراه امکاناتی که مورد نیاز اجرای نظام آرهستگی می‌به همراهشد، آشنا می‌شوید. شما به همراهید بدانید که این نظام چه ارتبه همراهطی به همراه دیگر نظامات دارد و برای اجرا به همراهید از چه کسانی کمک بگیرید تا سریع‌تر به مقصد برسید در ادامه به یک مدل تیم کاری که در یکی از صنایع پیاده‌سازی شده اشاره خواهیم کرد. شما به همراه این مدل می‌توانید گستره عظیمی از کارکنان را در اجرای این نظام به یاری خود درآورید و از آنان کمک بگیرید. به همراه مزایا و معایب نظام آرهستگی آشنا می‌شوید و اجزای نظام آرهستگی را فرا می‌گیرید.

برای اینکه پیاده‌سازی نظام آرهستگی شما دارای یک روند مشخصی به همراهشد، برای شما از یک مدل بلوغ صحبت شده هست و برای این‌که شما بهتر بتوانید کار را پیش ببرید، تعدادی از فرم‌ها و دستورالعمل‌های کاری که نیاز شمهست، بیان شده و مطالبی برای نحوه هستقرار در برخی از مکان‌ها، از جمله واحدهای اداری، تولید و … برای راهنمایی بیان شده هست. نحوه ممیزی‌ها و چک‌لیست‌ها آورده شده هست، هستاندارد رنگ‌ها بیان شده و در خصوصی هستراتژی‌ها و خط‌مشی و اهداف مطالبی به اختصار بیان شده هست. 

کتاب «زبه همراهله‌ها چشمک می‌زنند» به همراه عنوان فرعی راهکارهایی برای هستقرار بهتر نظام آرهستگی در محیط کار به همراه هستفاده از مدل جدید تعالی نظام آرهستگی نوشته رضا یاوری به همراه شمارگان هزار نسخه در ۱۵۰ صفحه بهای ۲۰ هزار تومان توسط نشر تعالی منتشر شده هست.

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم