«فرهنگ‌نامه پیامبر در قرآن» تنها فرهنگ‌نامه دربه همراهره پیامبر که مستند به متن قرآن کریم هست

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ کتاب

 

سیدمحمدعلی ایازی در گفت‌وگو به همراه رمزینه کتاب مطرح کرد:

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی ایازی می‌گوید: شاید دربه همراهره پیامبر منابع دیگری نظیر «سیره پیامبر» یا «پیامبر در تاریخ» و … داریم، اما تاکنون کتابی که در آن شخصیت، آرا و اندیشه‌های پیامبر معرفی شده به همراهشد و مستند به خود قرآن به همراهشد، نداشته‌ایم.

«فرهنگ‌نامه پیامبر در قرآن» تنها فرهنگ‌نامه دربه همراهره پیامبر که مستند به متن قرآن کریم هست

 

 حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی ایازی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و تحقیقات و هستاد حوزه در گفت‌وگو خبرگزاری کتاب ایران (رمزینه کتاب) از انتشار جدیدترین کتاب خود خبر داد و گفت: عنوان این کتاب «فرهنگ‌نامه پیامبر در قرآن» هست. همان‌طور که می‌دانید، امروزه فرهنگ‌ها به همراه رشته‌ها و گرایش‌های تخصصی نوشته می‌شود. ما شاید دربه همراهره پیامبر منابع دیگری نظیر «سیره پیامبر» یا «پیامبر در تاریخ» و … داریم، اما تاکنون کتابی نداشته‌ایم که در آن شخصیت، آرا و اندیشه‌های پیامبر معرفی شده به همراهشد و مستند به خود قرآن به همراهشد.
 
او ادامه داد: هدف این فرهنگنامه این هست که کتابی به همراهشد تا اگر کسی بخواهد براساس شخصیت پیامبر، به ترتیب الفبه همراهیی و به صورت فرهنگ‌نامه‌ای تحقیق کند، می‌تواند به این کتاب که حدود ۲۰۰۰ صفحه هم هست، مراجعه کرده و از مطالب آن هستفاده کنند. «فرهنگ‌نامه پیامبر در قرآن» در دو جلد قطور که هر جلد آن حدود ۱۰۰۰ صفحه هست، از طرف انتشارات سرایی چاپ و منتشر شده هست. این فرهنگ‌نامه منبع مهمی برای علاقه‌مندان و دانشجویان رشته‌های مرتبط به پیامبر و قرآن، که مستند به خود قرآن هست.
 
این قرآن پژوه دربه همراهره وقتی که برای نگارش این فرهنگ‌نامه گذاشته، بیان کرد: این کتاب را در حدود ۷ سال به همراه همکاری یکی از دوستان، دو نفره کار کردیم، ولی به همراه تجربه حدود ۵۰ جلد کتاب که در حوزه مطالعات قرآن نوشته‌ام، می‌توانم بگویم که این کار تقریبه همراه محصول تجربه سال‌ها عمر بنده هست.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و تحقیقات در ادامه و دربه همراهره دیگر کارهایی که تاکنون انجام داده، اظهار کرد: گرایش بنده بیشتر در حوزه تفسیر و قرآن هست. «قرآن و تفسیر اصلی»، «قرآن و فرهنگ زمانه»، «قرآن و جامعیت»، «آزادی در قرآن»، «سیر تطور تفاسیر شعر»، «شناخت‌نامه تفاسیر»، «فقه‌پژوهی قرآنی»، «تفسیر قرآن مجید برگرفته از آثار امام خمینی(ره)» که در پنج جلد هست و بسیاری دیگر، بخشی از کتاب‌های من در این حوزه هست.

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم