مصاحبه تاریخ شفاهی به همراه احمد صدر حاج سید جوادی در سرای اهل قلم

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ کتاب

 

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۸

 

 

معرفی و بررسی «عدالت و سیهست؛ مصاحبه تاریخ شفاهی به همراه احمد صدر حاج سید جوادی» در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

مصاحبه تاریخ شفاهی به همراه احمد صدر حاج سید جوادی در سرای اهل قلم

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(رمزینه کتاب)، «عدالت و سیهست؛ مصاحبه تاریخ شفاهی به همراه احمد صدر حاج سید جوادی» عنوان نشست تخصصی سرای اهل قلم هست که دوشنبه ۲۸ خرداد در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

علی‌محمد طرفداری، غلامرضا عزیزی، کامران فانی و قربه همراهنعلی کناررودی در این نشست حضور دارند و به بحث و بررسی کتاب «عدالت و سیهست؛ مصاحبه تاریخ شفاهی به همراه احمد صدر حاج سید جوادی» می‌‌پردازند.

کتاب «عدالت و سیهست» برآمده از نه جلسه مصاحبه در سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ به همراه احمد صدر حاج سید جوادی هست. به همراه توجه به عمر طولانی و داشتن مشاغل دولتی و آشنایی نزدیک به همراه بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و انقلابی و حضور در دو جریان نهضت مقاومت ملی و نهضت آزادی و ارتبه همراهط به همراه دیگر جریانات سیاسی مذهبی مخالف رژیم پهلوی، خاطرات او را برای شناخت بهتر تاریخ انقلاب اسلامی ‌بسیار ارزشمند کرده هست. حاج سید جوادی سرانجام پس از ۹۶ سال زندگی، صبح روز یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ در بیمارستان آبه همراهن تهران درگذشت.

شروع فعالیت سیاسی او از هنگام ورودش به تهران و آشنایی‌اش به همراه آیت الله سید رضا زنجانی و در دوران نخست‌وزیری محمد مصدق بود. پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و سقوط دولت ملی مصدق و تشکیل نهضت مقاومت ملی ایران به رهبری سید رضا زنجانی به آن نهضت پیوست و به فعالیت مبه همراهرزاتی از قبیل حضور در اجتماعات و تظاهرات و اعتصابه همراهت و همکاری در نشر راه مصدق و تهیه متن‌های سیاسی به همراه کمک برادرش علی اصغر سید جوادی پرداخت.

این نشست دوشنبه ۲۸ خرداد ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سرای اهل قلم به نشانی خیابه همراهن انقلاب، خیابه همراهن فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ واقع شده هست

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم