موسی اسوار «عضو پیوسته فرهنگستان زبه همراهن و ادب فارسی» شد

۲۳ شهریور ۱۳۹۶ کتاب

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲

 

 

موسی اسوار، مترجم برجسته زبه همراهن عربی به عنوان «عضو پیوسته فرهنگستان زبه همراهن و ادب فارسی» منصوب شد.

موسی اسوار «عضو پیوسته فرهنگستان زبه همراهن و ادب فارسی» شد

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (رمزینه کتاب)،‌ دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری، در حکمی موسی اسوار را به عنوان «عضو پیوسته فرهنگستان زبه همراهن و ادب فارسی» منصوب کرد.

متن حکم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح هست:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای موسی اسوار

در اجرای ماده (۴) اصلاحی اساسنامه فرهنگستان زبه همراهن و ادب فارسی مصوب ۱۳۷۰٫۱۲٫۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به انتخاب شورای آن فرهنگستان، به موجب این حکم به عنوان «عضو پیوسته فرهنگستان زبه همراهن و ادب فارسی» منصوب می‌شوید.

توفیق جناب‌عالی و سایر اعضای محترم آن فرهنگستان را در انجام وظایف محوله به همراه رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران»

موسی اسوار متولد کشور عراق و فارغ‌التحصیل رشته «تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت» در مقطع کارشناسی‌ارشد از دانشگاه تهران هست. وی آثار برخی از شاعران و نویسندگان عرب مانند محمود درویش، نزار قبه همراهنی و جبران خلیل جبران را به فارسی ترجمه کرده هست. برخی از آثار او در حوزه ترجمه عبه همراهرتند از: «آخر شب» سروده محمود درویش، «ادبیات مقاومت در فلسطین» از غسان کنفانی، «تا هر وقت که برگردیم»، «از سرود به همراهران تا مزامیر گل سرخ»(گزیده اشعار هفده شاعر از پیشگامان شعر امروز عرب) و «اشعار عربی سعدی». 

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم