کتاب‌فروشی در پارک غافلگیر‌کننده هست

۲۷ تیر ۱۳۹۷ کتاب

 

​مدیر کتاب‌فروشی «کتاب پارک» در گفت‌و‌گو به همراه رمزینه کتاب:

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۰

 

 

حامد سلیمانی ضمن تشریح فعالیت‌های مختلف «کتاب پارک» گفت: به همراهید شرایط برای فعالیت کتاب‌فروشی‌های تخصصی در محله‌ها ایجاد شود.

کتاب‌فروشی در پارک غافلگیر‌کننده هست

 

حامد سلیمانی؛ مدیر کتاب‌فروشی «کتاب پارک» در گفت‌و‌‌گو به همراه خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(رمزینه کتاب) دربه همراهره فعالیت این فروشگاه کتاب بیان کرد: محور اصلی فعالیت این کتاب‌فروشی ۲۰۰ متری به همراه سه‌هزار عنوان کتاب عرضه کتاب‌های کودک و نوجوان هست؛ بنابراین تلاش کردیم تا طی یک‌سال گذشته که از عمر این فروشگاه می‌گذرد، رویکرد تخصصی را دنبه همراهل کنیم.
 
«کتاب پارک»؛ کتاب در کنار به همراهزی
وی به همراه اشاره به بخش‌های مختلف «کتاب پارک» ادامه داد: کتاب، مکان به همراهزی و سرگرمی برای کودکان صفر تا ۱۵ ساله و همچنین محل ویژه به همراهزی والدین به همراه کودکان از بخش‌های مهم فروشگاه «کتاب پارک» هست. بخش ویژه پدر و مادر‌ها هم پیش‌بینی شده که مبه همراهحث تربیتی به همراه برگزاری دوره‌های تخصصی ارائه می‌‌شود. برگزاری مسابقه قصه‌گویی پدر و مادر‌ها را نیز پیگیری می‌کنیم.
 
سلیمانی افزود: علاوه بر کتاب کودک به موضوعات مد و لبه همراهس کودک و نوجوان که چندان مورد توجه نبوده، در کتاب پارک توجه شده هست. کارگاه‌های آموزشی مانند قصه‌خوانی،‌ کارگاه نمایش و مهارت‌های زندگی، کارگاه به همراهزی مادر و کودک و پدر و کودک برگزار می‌شود. معتقدیم که برپایی این دست از فعالیت‌ها تلاش به سوی تخصصی‌تر شدن فروشگاه هست.
 
«کتاب پارک» مدلی از کتاب‌فروشی تخصصی هست
مدیر کتاب‌فروشی «کتاب پارک» دربه همراهره کتاب‌فروشی تخصصی و مدرن گفت: معتقدم که در آغاز این فعالیت هستیم؛ مشق می‌کنیم تا به مدل جدیدی در اداره کتاب‌فروشی تخصصی کودک و نوجوان بر اساس فرهنگ کشورمان برسیم. فکر می‌کنم در ایران این نوع کتاب‌فروشی وجود ندارد، البته در مجموع فروشگاه تخصصی در کشور اندک هست.
 
سلیمانی به همراه اشاره به فعالیت مجموعه شهر کتاب ادامه داد: رویکرد مدیریت شهر‌ کتاب‌ها عمومی و حتی می‌توان گفت به هدف عرضه کتاب‌ بزرگسال هست. در حالی‌که فروشگاه «کتاب پارک» در فضای سبز پارک ایجاد شده که مولفه مهمی برای جذب مخاطب کودک هست. تلاش می‌کنیم از این فضا هستفاده کنیم به به همراهزی و سرگرمی‌های فکری نیز بپردازیم اما تاکید دارم که محور اصلی فعالیت ما کتاب هست.
 
کتاب‌فروشی در پارک غافلگیر‌کننده هست
این فعال فرهنگی بیان کرد: برنامه‌های سرگرمی زمینه‌ای را برای توجه کودک به کتاب را فراهم می‌کند. فعالیت کتاب‌فروشی در پارک غافلگیر‌کننده هست، علاوه براین تلاش داریم تا به همراه تزئینات و همچنین رنگ و لعاب مورد پسند کودکان در جذب مخاطب بیشتر، موفق عمل کنیم. کتاب‌ها نیز رو به جلد چیدمان شده تا علاوه بر والدین مخاطب کودک و نوجوان سریع‌تر و آسان‌تر به همراه کتاب آشنا شوند.
 
سلیمانی دربه همراهره به همراهزخورد مخاطبه همراهن از فعالیت  فروشگاه کتاب در پارک ادامه داد: طی یک سال گذشته در جذب مشتری به روش‌های مختلف به‌عنوان مثال در فضای مجازی موفق بوده‌ایم. بسیاری از مشتری‌‌‌ها در فضای مجازی نیز ابراز لطف می‌کنند. یکی از خدمات کتاب‌فروشی کتاب پارک امکان دریافت سفارش هست که در جلب نظر مشتری‌ها موثر بوده هست. براساس به همراهزخورد‌ها می‌توان گفت که مدل مدیریت کتاب‌فروشی را دوست دارند.     
 
مدیر کتاب‌فروشی «کتاب پارک»  افزود: همچنان در حال مشق کردن هستیم تا به جزئیات بیشتر برای اداره بهتر کتاب‌فروشی تخصصی برسیم و ایده اداره این کتاب‌فروشی را دقیق‌تر دنبه همراهل کنیم. تاسیس «کتاب پارک» در فضای پارک، مصداق تقویت فرم و محتوهست.     
کتاب‌فروشی‌های تخصصی در محله‌ها را تقویت کنیم     

این روزنامه‌نگار پیشین حوزه کودک و نوجوان دربه همراهره تاثیر و رویکرد تخصصی به همراهغ کتاب و ترویج مطالعه گفت: به‌نظر می‌رسد که مسافت راه، امکان مراجعه بیش از دو یا سه به همراهر در سال را به خانواده‌ها نمی‌دهد تا از به همراهغ کتاب به همراهزدید کنند. بنابراین به همراهید شرایط را برای فعالیت کتاب‌فروشی‌های تخصصی در محله‌ها ایجاد شود.

 

به گفته وی، مجموعه به همراهغ کتاب برای برگزاری رویداد‌های بزرگ مناسب هست. گاهی به مطالبه همراهت ناقص پاسخ می‌دهیم. برای پاسخگویی سریع به مطالبه همراهت به همراهید به همراه ایجاد کتاب‌فروشی‌ در محله‌ها، کتاب را در دسترس قرار دهیم.

 

سلیمانی دربه همراهره آشنایی به همراه حوزه کودک و نوجوان بیان کرد: کار در حوزه کودک و نوجوان را بلدم، به همراه نویسندگان، تصویر‌گران و روزنامه‌نگاری این حوزه هم در ایران و هم در دنیا آشنا هستم. بنابراین معتقدم که به‌غیر از معدود کتاب‌فروشی‌هایی که براساس خلاقیت فردی موفق بوده‌اند، کتاب‌فروشی تخصصی حوزه کودک در کشور نداریم.

 

وی دربه همراهره انتخاب فروشنده برای کتاب‌فروشی کتاب پارک گفت: معتقدم که فروشنده آشنا به همراه کتاب کودک در ایران بسیار اندک هست. بنابراین علاقه‌مندان به فروشندگی در کتاب پارک را به همراه برگزاری دوره‌‌های آموزشی تربیت کردیم.

  

مدیر کتاب‌فروشی «کتاب پارک» به همراه تاکید بر اهمیت انتخاب کتاب کودک برای عرضه  در کتاب‌فروشی افزود: سالانه در کشور چند هزار عنوان کتاب در حوزه کودک منتشر می‌شود که البته همه آن‌‌ها به همراه کیفیت نیستند. بنابراین به خانواده‌ها مشاوره می‌دهیم تا انتخاب بهتری داشته به همراهشند.

 
به آینده کتاب‌فروشی‌ها خوشبینم

سلیمانی دربه همراهره آینده کتاب‌فروشی‌ها به همراه توجه به وضعیت نشر کشور بیان کرد: اظهار‌نظر دربه همراهره آینده کتاب‌فروشی‌ها در شرایط فعلی از‌جمله مبه همراهحث اقتصادی و به‌ویژه نوسانات قیمت کاغذ، کار آسانی نیست. شرایط سخت اقتصادی موجب می‌شود تا کتاب نخستین کالایی به همراهشد که از سبد خرید خانوار خارج ‌شود. به همراه وجود همه این شرایط به آینده نشر کتاب خوشبینم. جامعه کتابخوان‌تر خواهد شد و وضعیت صنعت نشر بهبود پیدا می‌کند.

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم