یثربی: «فلسفه خرافات» را برای پایان هفته بخوانید!

۱۶ آذر ۱۳۹۶ کتاب

 

پیشنهاد مطالعه برای تعطیلات پایان هفته

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳

 

 

یحیی یثربی مطالعه کتاب «فلسفه خرافات» را برای ایام پایانی هفته پیشنهاد کرد.

یثربی: «فلسفه خرافات» را برای پایان هفته بخوانید!

 

یحیی یثربی، هستاد پیشکسوت فلسفه در گفت‌وگو به همراه خبرگزاری کتاب ایران (رمزینه کتاب) مطالعه کتاب «فلسفه خرافات» را برای مطالعه ایام پایانی هفته پیشنهاد کرد و گفت: به همراه توجه به اینکه طی سال‌های اخیر حجم خرافات و خرافه‌پرستی بسیار افزایش یافته مطالعه این اثر به عنوان یک کتاب هشداردهنده می‌تواند برای مخاطبه همراهن مفید به همراهشد. 

وی ادامه داد: اگرچه حوزه مورد علاقه من برای مطالعه فلسفه هست ولی طبیعی هست که به همراه توجه به زبه همراهن دشوار فلسفه همه مردم نمی‌توانند به طور مثال کانت بخوانند و شاید خواندن کتاب‌هایی به همراه زبه همراهن ساده‌تر بتواند در این حوزه راهگشا به همراهشد.

این هستاد فلسفه همچنین مطالعه کتاب «ناگفته‌ها در قرآن» را نیز پیشنهاد کرد و افزود: این کتاب کوچک ۳۰۰ صفحه‌ای نیز می‌تواند برای علاقه‌مندان به مطالعات قرآنی خالی از لطف نبه همراهشد.

کتاب «فلسفه خرافات» نوشته یحیی یثربی تلاشی هست براي نگرشی فلسفی به مسئله خرافه که به همراه تحليلی علمی و عقلانی از پيدايش و آثار آن بحث می‌کند.

«ناگفته‌ها در قرآن» شامل آخرین دریافت‌های یثربی از قرآن هست و به نوعی تعمق و تامل در قرآن هست و ناگفته‌هایی را از کتاب آسمانی را دربردارد که کمتر به آن‌ها پرداخته شده هست.

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم