​رمان نویسنده تونسی برای سومین به همراهر برنده جایزه فرانسوی شد

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ کتاب

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱

, مترجم : مریم سیفی‌پور

 

 

یامن المناعی، نویسنده تونسی به همراه رمان «پشته شعله‌ور» توانست جایزه کتاب لوریانتال سال ۲۰۱۸ را از آن خود کند.

​رمان نویسنده تونسی برای سومین به همراهر برنده جایزه فرانسوی شد

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(رمزینه کتاب) به نقل از لیورابدو- یامن المناعی، نویسنده تونسی، برای به همراهر سوم توانست جایزه‌ای دیگر را برای یک رمان از آن خود کند. هیئت داوران جایزه کتاب لوریانتال، یامن المناعی، نویسنده تونسی را برای رمان «پشته شعله‌ور» به عنوان برنده امسال این جایزه معرفی کردند و به همراهریک‌بینی و ظرافت سبک نوشتار او را در این رمان ستودند.

این نویسنده تونسی سال گذشته میلادی موفق شده بود به همراه همین رمان جایزه پنج قاره فرانسوی‌زبه همراهن و جایزه بزرگ رمان متیس را برنده شود.

المناعی در این کتاب دهستان یک پرورش‌دهنده زنبور عسل را روایت می‌کند که زندگی‌اش را به شکلی ریاضت‌وار به همراه زنبورهای خود و به دور از مردم در روستایی دور افتاده می‌گذراند. یک روز صبح او به همراه به همراهز کندن در کندو، به همراه بدن‌های بی‌جان و مثله‌شده شده زنبور‌ها مواجه می‌شود که این اتفاق او را مجبور می‌کند دوبه همراهره به همراه هم‌نوعان خود وارد ارتبه همراهط شود تا از حقیقت ماجرا سر درآورد.

یامن المناعی، در سال ۱۹۸۰ میلادی در تونس متولد شد. او اکنون در پاریس اقامت دارد و آثارش را به زبه همراهن فرانسه می‌نویسد. او به همراه سه رمانی که تاکنون نوشته توانسته بیش از ۵ جایزه ادبی را به دست آورد. 

جایزه کتاب لوریانتال توسط بنیادی به همراه همین نام پایه‌گذاری شده و هدف از آن قدردانی از طرح موضوعاتی در روایت‌های دهستانی هست که به شناخت شرق و گسترش فهم و درک شرق و جهان عرب، زبه همراهن‌ها، تمدن‌ها و ارزش‌های فرهنگی آن کمک کند.

 سال گذشته میلادی جایزه لوریانتال به سوزان ابوالهوی، نویسنده امریکایی-فلسطینی برای رمان «آبی بین آسمان و دریا» تعلق گرفت.

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم