​«روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» فاش شد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ کتاب

 

 

تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴

 

 

رمان «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی از سوی انتشارات سوره مهر برای نوجوانان منتشر شد.

​«روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» فاش شد

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (رمزینه کتاب) رمان «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی از سوی انتشارات سوره مهر برای نوجوانان منتشر شده هست.
 
حسن‌بیگی در این کتاب، به شرح اتفاقات دوران اربه همراهب رعیتی در ترکمن صحرا می‌پردازد و دهستان پسر نوجوان ترکمنی به نام الیاس، پسر محمدجان، را بیان می‌کند که درگیر عشق نافرجام دختر خان روستایشان صفورا می‌شود و در ذهنش فکر ازدواج به همراه او را می‌پروراند تا اینکه سرکرده‌های خان، برادرش یوسف را می‌کشند و عروسی او را تبدیل به عزا می‌کنند و از آن پس الیاس مدام در پی گرفتن انتقام خون برادرش هست و این ماجرا به اتفاقات و مبه همراهرزات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پیوند می‌خورد.
 
رمان «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» در قالب ۱۸ بخش تلاش دارد تا در خلال دهستان الیاس و خانواده‌اش، مفاهیم بزرگ‌تر و عمیق‌تری مانند مفهوم برتری، نابرابری، ظلم وستم و عدالت‌خواهی را برای نوجوانان نسل امروز روایت کند.
 
در پشت جلد این کتاب نوشته هست: «کشته شدن برادرش یوسف، آن هم جلوی چشم خودش و آن هم دو هفته بعد از مرگش که حتی نگفته‌اند قاتلش کیست و کجهست و چه غلطی می‌کند خیلی زور داشت. الیاس می‌دانست قتل به دستور خان یا پسرش انجام شده هست. اما پدر و دایی شکور می‌گفتند به همراهید این حرف را ثابت کرد.»
 

 

ابراهیم حسن‌بیگی، نویسنده کودک و نوجوان، در سال ۱۳۳۶ در گرگان متولد شد. او در سال ۱۳۵۹ در آموزش و پرورش هستخدام و پس از دو سال مدیر امور برنامه‌های رادیو گرگان شد. او تا به حال در مسابقات و جشنواره‌های متعددی شرکت کرده و موفق به کسب جوایزی هم شده هست. کتاب «ریشه در اعماق» او در طی سال‌های ۱۳۷۵، ۱۳۷۷، ۱۳۷۹ و ۱۳۸۱ به عنوان کتاب برگزیده ۲۰ سال دهستان نویسی انقلاب و دفاع مقدس انتخاب شده و جوایز متعددی کسب کرده هست.

انتشارات سوره مهر، کتاب «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» را در قالب ۲۲۴ صفحه به همراه شمارگان هزار و ۱۱۰ نسخه و قیمت ۱۵۰ هزار ریال منتشر کرده هست.

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم